یکی از آموزه‌های مهم دین اسلام، همدلی و کمک به نیازمندان است. در ماه مبارک رمضان، مسلمانان با تأسی از سیره و سنت رسول اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) به یاری نیازمندان می‌شتابند و از طریق انفاق و کمک‌های مالی و معنوی، در غم و شادی آنها شریک می‌شوند.

 پخش نذری در ماه رمضان، سابقه‌ای دیرینه دارد و به صدر اسلام بازمی‌گردد. در آن زمان، مسلمانان با تهیه و توزیع غذا، به نیازمندان و روزه‌داران کمک می‌کردند. این سنت حسنه تا به امروز ادامه یافته و به یکی از رسوم رایج در ماه رمضان تبدیل شده است.

در آخرین ماه سال، به فعالیت‌های متعددی پرداختیم تا به نیازمندان کمک کنیم و زندگی آنها را بهبود بخشیم. این فعالیت‌ها شامل موارد زیر بود:

۱- توزیع بسته‌های ارزاق بین نیازمندان: ما بسته‌های ارزاق حاوی(مرغ، روغن، رب گوجه فرنگی، خرما و برنج) را بین نیازمندان توزیع کردیم تا روند زندگیشان در شرایط سخت بهبود یابد.

۲- توزیع افطاری بین نیازمندان: در ماه مبارک رمضان، افطاری‌هایی شامل(آش حلیم بادمجان و نان تازه) را بین نیازمندان توزیع کردیم تا به آنها کمک کنیم، و در این ماه پر برکت در کنار آنها باشیم.

۳- توزیع مرغ بین خانواده‌های مددجو: مرغ به عنوان یک منبع پروتئینی اساسی، بین خانواده‌های نیازمند توزیع شد تا آنها بتوانند از رژیم غذایی سالم بهره‌ ببرند.

۴- کمک به سه خانواده نیازمند از طریق تهیه کمد لباس و وسایل منزل: ما با ارائه کمک‌هایی از قبیل کمد لباس و وسایل منزل، به سه خانواده نیازمند کمک کردیم تا زندگی را بر آنها راحت‌تر کنیم.

۵- کمک به ۲۰ مددجو با توزیع لباس و کفش: ما ۲۰ مددجو را با توزیع لباس و کفش‌هایی که به آنها احتیاج داشتند، کمک کردیم تا بتوانیم، لذت زندگی با حداقل دقدقه را به آنها هدیه کنیم.

۶- تقبل هزینه درمان سه مددجو: ما سه مددجو را با تهیه هزینه‌ی درمان‌ کمک کردیم تا روند درمان را طی کنند و سلامتی‌شان را به دست آورند.

۷- توزیع نان بین مددجویان: نان به عنوان یکی از اصلی ترین مواد غذایی، بین مددجویان توزیع شد تا بتوانند نیاز غذایی خود را برطرف کنند.